Kategoriler
Yazılarım

Terapi ve danışmanlık nasıl yardımcı olur?

ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI
 Terapi ve danışmanlık nasıl yardımcı olur?

Terapi, bir dizi zihinsel ve duygusal sorun için etkili bir yöntemdir.  Destekleyici bir kişiyle düşünceleriniz ve duygularınız hakkında konuşmak genellikle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Endişelerinizi dile getirmek veya zihninizi meşgul eden bir şey hakkında konuşmak başlı başına  iyileştiricidir. 

Yakın arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize sorunlarınız hakkında konuşmak çok yardımcı olsa da, bazen çevrenizdeki insanların sağlayamayacağı bir yardıma ihtiyaç duyarsınız. Ekstra desteğe, dışarıdan bir bakış açısına veya bazı uzman rehberliğine ihtiyacınız olduğunda, bir terapist veya danışmanla konuşmak yardımcı olur.  Arkadaşların ve ailenin desteği önemli olsa da, terapi farklı bir ilişki türü içerir. Terapistler, problemlerinizin kökenine inmenize, duygusal zorlukların üstesinden gelmenize ve hayatınızda olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilecek, profesyonel olarak eğitilmiş dinleyicilerdir.

Terapiden yararlanmak için bir akıl sağlığı sorunu teşhisi konmuş olmanız gerekmez. Terapideki birçok insan, örneğin ilişki sorunları, iş stresi veya kendinden şüphe duyma gibi günlük kaygılar için yardım arar. Bazıları ise boşanma, kayıp gibi zor zamanlarda terapiye başvururlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dini sohbet sohbet islami sohbet muzik indir